Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Lista produktów producenta: Szmaragdowe Żuki

Nie ma dnia, aby ktoś nie pytał: „Dlaczego Szmaragdowe Żuki?”. 
Zawsze wówczas zapewniam, że żaden żuk przy produkcji nie ucierpiał.
No..., ale dlaczego Szmaragdowe Żuki?

Jestem Warszawianką. Tak mniej więcej i w sposób udokumentowany od połowy XIX wieku. Ale obecnie mieszkam w innym miejscu...
Miejsce jest ważne, jest magiczne, jest sentymentalne.

To tu właśnie Dziadkowie uciekli do swojego małego letniskowego domku tuż przed wybuchem powstania warszawskiego.
To tu właśnie spotkała się CAŁA rodzina tuż po wojnie (wszyscy ocaleli, mimo straszliwych doświadczeń wojennych).
To tu właśnie miały miejsce wszystkie szczęśliwe i beztroskie chwile moich Dziadków, potem wakacyjne chwile mojej Mamy i jej adoptowanej Siostry, potem obojga moich Rodziców, a potem wakacyjne, letnie radości moje i mojego Brata. 
Teraz swoje szczęśliwe chwile przeżywają tu moje cudowne Dzieci.
A to wszystko dzieje się w małej miejscowości, przy ulicy, której nazwę nadali w latach 30-tych moi Dziadkowie.
Przy ulicy Szmaragdowych Żuków.


Żyjąc tu i teraz przywykliśmy do tego, co bliskie, a to, co bliskie mocniej na nas działa. Być może to, co bliskie nie wywołuje w nas takiej ekscytacji, jak wyprawa do mórz południowych na przykład, niemniej ma ogromne znaczenie. W tym, co obok, jest więcej zrozumiałej dla nas energii, prawdy świata. Zatem, kiedy potrzeba nam czegoś - szukamy tego w pobliżu.


Składniki kremów bierzemy z tego, co rośnie tuż, obok, na łące, w lesie, w ogrodzie, w wodzie - bo do tego właśnie żyjąc tutaj przywykliśmy. Bo to, co obok, nie tylko przestrzenią jest nam bliższe.


Szanujemy daną nam i otaczającą nas rzeczywistość, dajemy jej działać. Nie zabijamy cudownych właściwości ziół, kwiatów i drzew, które zbieramy i których używamy. Dajemy im żyć w naszych kosmetykach. Nie niszczymy ich drastycznymi procesami obróbki. Nie łączymy z syntetyczną chemią. W najdelikatniejszy sposób wydobywamy lecznicze i pielęgnacyjne właściwości i chronimy je przed zniszczeniem. Aby zmaksymalizować ilość aktywnych składników w emulsjach zastępujemy wodę świeżymi samodzielnie wykonanymi naparami, odwarami, maceratami i hydrolatami roślinnymi. A wszystko pakujemy w ciemne biofotoniczne szkło, zwiększające ochronę cennej zawartości.


Tworzymy dla nas - tutaj żyjących. Tworzymy nasze kosmetyki – nasze w sensie przestrzeni i pochodzenia.


Trudne imiona naszych produktów? Już nie takie trudne, gdy dowiemy się, że za każdym z tych imion kryje się łacińska nazwa najważniejszego w danym kosmetyku składnika - zioła lub innej rośliny. Najważniejszego, bo została mu powierzona specjalna rola, ważne zadanie. Oczywiście, ten składnik nie jest sam, nie działa w pojedynkę – towarzyszy mu zawsze kilku istotnych pomocników. Niemniej – gra główną rolę, pierwsze skrzypce…


Poszukując tego, co lokalne, nie rezygnujemy jednak przecież z tego, co piękne. Aby być naturalnym i lokalnym nie trzeba odwoływać się do opowieści o „wsi spokojnej, wsi wesołej” wraz idącą za tą opowieścią siermiężną scenografią. Można (i my tak właśnie robimy) pomyśleć także o mieście z jego inną przestrzenią i estetyką. Wnosimy do miast to, co miasta dawno zatraciły – kontakt z naturą; naturą pierwotną, czystą, prawdziwą i żywą przede wszystkim. Tą, która od zawsze stanowi nieodłączny element nie tylko naszego otoczenia, ale i naszego życia. Jednocześnie tą, o której w szalonym pędzie dzisiejszych czasów zdarza nam się zapominać, którą bagatelizujemy, której nie doceniamy.


Szanując rośliny, z których pozyskujemy cenne esencje, dbamy o świat, w jakim wyrastają. Nie chcemy zbędnych odpadów. Pakujemy produkty w szklane opakowania, które mogą być ponownie użyte. Niezbędne elementy plastikowe potrafimy odpowiednio zutylizować. Nie używamy dodatkowych pudełek, ani folii opakowaniowych. Dostarczamy zamówione produkty w opakowaniach biodegradowalnych, wypełnionych ekologicznymi skrobiowymi piankami, zaklejone papierową taśmą na ekologicznym, bezpiecznym kleju.


Nasze produkty to hołd składany przyrodzie. To także ukłon w Waszą stronę – w stronę Ludzi świadomych i wymagających.

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 12 elementów