Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

D'Alchemy - kosmetyki naturalne

Co wspólnego mają nowoczesne kosmetyki naturalne z maściami robionymi własnoręcznie przez nasze babcie i pra-pra-babcie? Jest to coś podstawowego, a jednocześnie trudno osiągalnego w dzisiejszych czasach: czysta naturalność surowców roślinnych.


Rozwój rolnictwa i zanieczyszczenie środowiska spowodowały, że nie wszystkie uprawy, a nawet nie wszystkie dziko rosnące rośliny mogą być surowcem dla kosmetyków naturalnych. Wystarczy, że w pobliżu zastosowano pestycydy, albo że uprawa znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi, aby rośliny straciły swoje cenne właściwości, a nawet stały się szkodliwe. Sto lat temu nie było wątpliwości, że to, co rośnie na łące, jest naturalne. Dziś rośliny ekologicznie czyste spotyka się dużo rzadziej i dopiero w badaniach można ocenić, czy mogą stać się wystarczająco „czystym” surowcem do produkcji kosmetyków naturalnych. Preparaty D’ALCHEMY powstają z roślin uprawianych metodami ekologicznymi lub dziko rosnących na terenach ekologicznie czystych. Potwierdzają to m.in. certyfikaty organiczności surowców naturalnych, przyznawanymi przez niezależne instytucje międzynarodowe.


Procesy, którym poddawane są naturalne surowce podczas produkcji kosmetyków D’ALCHEMY, są specjalnie dobrane, by zachować cenne właściwości roślin.

Wyprodukowanie wartościowych kosmetyków naturalnych to dopiero część zadania. Trzeba znaleźć sposób, aby kosmetyki przechowywać bez utraty ich właściwości. Zwykłe szkło, do niedawna uważane za najbezpieczniejsze do przechowywania preparatów kosmetycznych, nie chroni ich przed degradacją w wystarczającym stopniu. Dlatego D’ALCHEMY korzysta ze specjalnego szkła biofotonicznego, które pomaga zachować cenne właściwości składników roślinnych. Produkcja nowoczesnych kosmetyków naturalnych jest nieporównanie kosztowniejsza i bardziej skomplikowana, niż zebranie roślin na łące i roztarcie ich w moździerzu. Jednak dzięki temu skuteczność i bezpieczeństwo preparatów D’ALCHEMY są bardzo wysokie.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.