Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od syntetycznych?

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od syntetycznych?

Coraz więcej kobiet i mężczyzn, w trosce o swoje zdrowie i stan skóry, sięga po kosmetyki organiczne. Produkty dostępne w eko sklepach mają przyjazne składy, nie podrażniają cery, ani nie powodują problemów skórnych. Co jeszcze odróżnia eko kosmetyki od syntetycznych kremów?

Czy istnieją kosmetyki naturalne bez konserwantów?

Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy istnieją kosmetyki naturalne bez konserwantów? I tak, i nie. Są to głównie wyroby domowej produkcji lub takie, które mają krótką datę ważności, muszą być przechowywane w lodówce.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nawet kosmetyki naturalne bez chemii muszą być konserwowane, inaczej szybko zaczęłyby namnażać się w nich bakterie. Jednak konserwant konserwantowi nierówny. Istnieją składniki pochodzenia naturalnego, które w tej roli doskonale się spisują. Można też znaleźć konserwanty syntetyczne, które mają neutralny wpływ na zdrowie człowieka, są dopuszczone do stosowania w kosmetykach posiadających certyfikaty potwierdzające ich ekologiczność.

Dlatego w sklepie z naturalnymi kosmetykami znajdziesz również i takie produkty, które te konserwanty posiadają. Ważne jest natomiast, aby były one bezpieczne i...

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

To, co odróżnia kosmetyki pochodzące z drogerii ekologicznej od konwencjonalnych, to skutecznośćKosmetyki naturalne do twarzy czy innych partii ciała produkowane są przede wszystkim ze składników aktywnych, których korzystne działanie na skórę zostało potwierdzone licznymi badanami. Konserwanty czy inne substancje poprawiające trwałość lub konsystencję produktu, znajdują się w ilościach minimalnych.

Natomiast kosmetyki chemiczne, które można kupić w wielu sklepach ogólnobranżowych czy drogeriach, składają się przede wszystkim z konserwantów, wypełniaczy, emulgatorów. Co więcej, często mają w sobie składniki, które… uniemożliwiają wchłanianie innych substancji aktywnych. Co więc z tego, że w produkcie znajduje się silny antyoksydant, skoro nie będzie on mieć „siły przebicia”?

Ponadto takie kosmetyki z uczulającymi konserwantami, parabenami czy drażniącymi detergentami mogą wywoływać zmiany skórne, powodować podrażnienia, wypryski. Niektóre z nich kumulują się w organizmie i „udają” hormony. Oczywiście, naturalne kosmetyki także mogą uczulać, jednak zwykle wystarczy zaprzestanie stosowania danego składnika, by problem zniknął.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne dla całej rodziny?

Nie jest łatwo znaleźć produkty wysokiej jakości w sklepach stacjonarnych. Choć coraz częściej kosmetyki naturalne dla mężczyzn i kobiet pojawiają się w drogeriach, to ich wybór jest nadal mały. Dlatego najprościej jest kupować naturalne kosmetyki online.

Największym plusem tego rozwiązania nie jest tylko bogata oferta, ale możliwość przeanalizowania składu w domowych warunkach, mając na wyciągnięcie ręki całą wiedzę na ten temat, jaka dostępna jest w internecie.

Ponadto dzięki temu łatwiej jest kupić kosmetyki naturalne polskie, które często oprócz bezpiecznego składu mają również… atrakcyjną cenę.

Najtrudniej jest natomiast znaleźć kosmetyki naturalne do makijażu, gdyż tych na rynku nie jest zbyt wiele. I znów sklepy z kosmetykami naturalnymi online są odpowiedzią na ten problem – można w nich kupić m.in. mineralne podkłady, pudry, które nie zapychają cery, a także bezpieczne dla zdrowia cienie do powiek i koloryzujące pomadki do ust.